Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zakończyliśmy badanie społeczne pn. "Barometr Krakowski" 2022

Badanie zrealizowane zostało w okresie kwiecień - czerwiec 2022, techniką wywiadu bezpośredniego, w miejscu zamieszkania respondentów i objęło 1109 mieszkańców Krakowa, w wieku powyżej 18 lat. Badaną populacją były osoby aktualnie mieszkające w Krakowie; nie uwzględniano zameldowania pod adresem – z jednej strony badano osoby niezameldowane w Krakowie, z drugiej – wykluczono z badania osoby zameldowane, ale w rzeczywistości niemieszkające w Krakowie.

Założono, że dobór uczestników badania będzie miał charakter doboru losowego, zapewniającego reprezentatywność wyników badania dla opinii i postaw mieszkańców całego miasta. Reprezentatywność badania oznacza, że na podstawie odpowiedzi zebranych od wybranej według specjalnej procedury grupy mieszkańców można wyciągać wnioski na temat całej populacji mieszkańców Krakowa.

Badanie przeprowadzane jest cyklicznie, co dwa lata. Jego celem jest poznanie opinii mieszkańców na temat ważnych aspektów funkcjonowania miasta oraz oczekiwań odnośnie do dalszego rozwoju Krakowa. Wszystkie uzyskane informacje mają charakter anonimowy, a udzielone odpowiedzi zostaną podsumowane w postaci zbiorczych statystyk.

Obecnie trwają prace analityczne i edytorskie, a wyniki badań dostępne będą po wakacjach. 

Informacje na temat poprzednich edycji badania dostępne są tutaj: Barometr Krakowski 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Jadwiga Kozień
Podmiot publikujący: Rozwój Krakowa
Data publikacji: 2022-07-29
Data aktualizacji: 2022-07-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź