Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

SKR 2030 - Dokument i folder

7 lutego 2018 r. Rada Miasta Krakowa uchwaliła nową Strategię Rozwoju Krakowa „Tu chcę żyć. Kraków 2030.”

Strategia Rozwoju Krakowa jest podstawowym i najważniejszym dokumentem w procesie planowania przyszłości naszego miasta do 2030 roku.

W naszej wizji rozwoju Kraków 2030 roku to lider m. in. w zakresie przedsiębiorczości opartej na kreatywności, lider w obszarze usług dla biznesu poszukującego wysoko wykwalifikowanych kadr, lider w kreowaniu współczesnej kultury artystycznej, lider w obszarze jakości życia (w tym w ofercie spędzania czasu wolnego), jedno z dwóch najważniejszych miast Polski (obok Warszawy), silna europejska metropolia, miasto inteligentne, przyjazne do życia.

Strategia powstawała w wyniku partycypacyjnego i eksperckiego procesu współdziałania wielu grup i środowisk zaangażowanych od początku w prace projektowe: urbanistów, socjologów miasta, architektów, aktywistów miejskich, ekonomistów, mieszkańców. W wyniku tak szeroko zaprojektowanych konsultacji, z udziałem ponad 1000 osób, jest wspólnym, obywatelskim pomysłem na przyszłość Krakowa i zarazem dokumentem strategicznym Miasta,  w którego powstanie zaangażowała się najliczniejsza grupa mieszkańców. 

W efekcie otwartych dyskusji i inicjowania różnorodnych form zaangażowania mieszkańców powstał ambitny dokument, precyzujący sześć głównych celów strategicznych dla Krakowa (wraz z przyporządkowanymi celami operacyjnymi, politykami, programami i projektami).

Zapraszamy do lektury!

Uchwała Rady Miasta Krakowa: Dokument Strategia Rozwoju Krakowa "Tu chcę żyć. Kraków 2030."

Publikacja: Folder "Strategia Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030":

Baner

pokaż metkę
Osoba publikująca: Jadwiga Kozień
Podmiot publikujący: Strategiczny rozwój Krakowa
Data publikacji: 2021-11-10
Data aktualizacji: 2021-11-10
Powrót