Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Do 25 kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać projekty w ramach budżetu obywatelskiego

Od 21 marca do 25 kwietnia mieszkańcy Krakowa, już po raz dziewiąty, będą mogli złożyć swoje projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców przeznaczono łącznie 38 milionów złotych, to o 3 miliony więcej niż w roku ubiegłym.

Idea budżetu obywatelskiego to projekty, które realizowane są jak najbliżej mieszkańców, w odpowiedzi na ich potrzeby, z tego też powodu 80 procent całej kwoty przeznaczona została na projekty dzielnicowe. Pozostałe środki będą na wnioski ogólnomiejskie.

W tym roku kwota przeznaczona na realizację projektów o charakterze ogólnomiejskim wynosi 7,6 mln zł. Koszt realizacji jednego projektu nie może być niższy niż 25 tys. zł oraz wyższy niż 1,52 mln zł.

W przypadku projektów dzielnicowych minimalna wartość zgłoszonego projektu to 2,5 tys. zł. Najwięcej pieniędzy trafi do dzielnic: Dębniki (2,415 mln zł), Nowa Huta (2,272 mln zł) i Podgórze (2,255 mln zł). W zależności od dzielnicy maksymalne kwoty przeznaczone na jeden projekt będą się różnić.

Autorzy wniosków z ubiegłych edycji łączą nie tylko pomysłowość, ale także praktyczny wymiar danego projektu.

Krakowianie w ostatnich latach rokrocznie stawiają na projekty zielone, infrastrukturalne i kulturalne, jest to już stały trend w budżecie obywatelskim.

To jakie dziedziny i projekty będą w tym roku dominować dowiemy się po zakończeniu etapu zbierania wniosków, czyli po 25 kwietnia. Lista projektów poddanych pod głosowanie będzie znana 15 września.

A jakie projekty ostatecznie zwyciężą zdecydują mieszkańcy podczas głosowania , które potrwa od 30 września do 14 października. Zwycięskie projekty poznamy 7 listopada podczas ogłoszenia wyników.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego oraz na Facebook'u.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agata Chełstowska
Podmiot publikujący: Rozwój Krakowa
Data publikacji: 2022-04-06
Data aktualizacji: 2022-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź