Strategia Rozwoju Krakowa rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

5 spotkanie konsultacyjne 23.03.2023 – podsumowanie

KRAKÓW MIASTEM PRZYSZŁOŚCI!

Rozwój Miasta

 

Piąte spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030/ 2050, pod hasłem: Kraków miastem przyszłości! odbyło się 23.03.2023.

Do Urzędu Miasta Krakowa pod adresem aktualizowanej Strategii dotychczas spłynęło ponad 700 uwag, głównie dotyczyły transportu i mobilności, środowiska przyrodniczego i klimatu oraz szeroko rozumianych spraw społecznych.

Mieszkanki i mieszkańcy na spotkaniu poruszali wiele istotnych kwestii, przede wszystkim związanych z rozwojem systemów i infrastruktury transportowej, ogródków działkowych i zieleni oraz jakości współpracy mieszkańców z Urzędem Miasta Krakowa. Zainteresowaniem cieszyły się również kwestie formalne bezpośrednio dotyczące Strategii Rozwoju Krakowa, takie jak horyzont czasowy dokumentu, odpowiedzialność za jego wdrażanie, czy prawdopodobieństwo realizacji przyjętych założeń w ciągle zmieniającym się otoczeniu społecznym, finansowym i politycznym.

 

Bardzo dziękujemy osobom uczestniczącym za aktywny udział w spotkaniu oraz wszystkie cenne opinie, wskazówki, komentarze i postulaty.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agata Chełstowska
Podmiot publikujący: Rozwój Krakowa
Data publikacji: 2023-10-16
Data aktualizacji: 2023-10-16
Powrót